3rd Athens Shoulder Course 07-09/02/2019

Το 3rd ATHENS SHOULDER COURSE θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα στο Royal Olympic Hotel (θεωρητικό μέρος) και στο Ανατομείο Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών (πρακτικό μέρος)

Ημερομηνία:
07/02/2019 – 09/02/2019

Η Γ’ Ορθοπαιδική Κλινική του Νοσοκομείου ΥΓΕΙΑ, σε συνεργασία με τη Società Italiana di Artroscopia (Italian Society of Arthroscopy – SIA) και τη Société Francophone d’ Arthroscopie (French Society of Arthroscopy – SFA) θα πραγματοποιήσουν για 3η συνεχή χρονιά το επιτυχημένο Athens Shoulder Course με εκπαιδευτές και ομιλητές, καταξιωμένους Χειρουργούς Ώμου από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Το course περιλαμβάνει ομιλίες, ζωντανά χειρουργεία και άσκηση σε πτωματικά παρασκευάσματα.

Το θεωρητικό μέρος θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο Royal Olympic, τα ζωντανά χειρουργεία θα πραγματοποιηθούν στο Νοσοκομείο ΥΓΕΙΑ και η άσκηση σε πτωματικά παρασκευάσματα θα γίνει στο εργαστήριο Ανατομίας της Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ.

Δείτε το πρόγραμμα ΕΔΩ

Website: www.athens-shoulder-course.com